MAS Brdy-Vltava, o.p.s.

Hlavní oblasti

Cesty venkova

08.10. 2014

Od srpna 2012 do října 2013 byl realizován projekt Cesty venkova. V projektu byl vytvořen místní časopis. Obce obdrželi grafický software pro tvorbu časopisu, notebook a roční metodickou pomoc s tvorbou a vydáváním. Na stránkách portálu Cesty venkova vznikl archiv fotografií a článků obecného charakteru, ze kterého mohli obce čerpat.

V rámci projektu využilo 9 obcí proměnu míst – malé realizace v obcích a krajině. Jednalo se o obce: Čím, Daleké Dušníky, Chotilsko, Rosovice, Stará Huť, Nečín, Malá Hraštice a její část Velká Hraštice, Hřiměždice – Zadní Háje. Mimo obce regionu MAS Brdy-vltava se zapojila ještě obec Dublovice.

Další část projektu byl program Cesty regionem. Tento program byl určen lidem, kteří se zajímají o historii, krajinu a turistiku. Za jejich přispění vznikla zajímavá interaktivní místní mapa a internetový průvodce místní přírodou. Obce, které si vybraly tento program, obdrželi notebook, software a možnost spolupracovat s profesionálním fotografem.

Obce mohly využít semináře zaměřené na témata, která mohou přispět k vytvoření prostředí, pro které se v poslední době ustálilo pojmenování komunitní. V seminářích bylo představeno například: program komunitní škola, možnost zavádět v obcích programy šetrného hospodaření, úspory energie u veřejných budov, inspirativní ukázky práce s dětmi a mládeží ve volnočasových aktivitách a mnoho dalších.